Ekstraklasa futsal

Wywiad z rzecznikiem prasowym KS Futsal Team Brzeg


Przeprowadziliśmy rozmowę z rzecznikiem prasowym KS Futsal Team Brzeg i jednym z pionierów futsalu w naszym mieście, Patrykiem Gorazdowskim. Przyjrzymy się bliżej brzeskiemu klubowi na 2 miesiące przed startem historycznego dla naszego miasta sezonu Futsal Ekstraklasy: 

Redakcja: Panie Patryku, do brzeskiego sportu po 8 latach wraca Ekstraklasa. Kto by pomyślał, że po koszykówce kobiet w naszym mieście przyjdzie czas na futsal na najwyższym poziomie. Proszę powiedzieć pokrótce jak wyglądała ta droga do najwyższej klasy rozgrywkowej? 

Patryk Gorazdowski: Tak, w końcu się doczekaliśmy w Brzegu tego o czym tak naprawdę kilka lat temu nawet nie marzyliśmy. Brzeg zasługuje na sport na szczeblu ogólnopolskim, gdyż jak widać zainteresowanie jest wielkie. Droga do Ekstraklasy była zarówno ciężka i burzliwa jak też wspaniała i pasjonująca. Na początku zabawa w futsal, tak naprawdę dla rozrywki, czystego „fanu” i chęci rywalizacji. Z tygodnia na tydzień jednak ten wspaniały sport pochłaniał nas, z roku na rok zmieniało się podejście zarządu do prowadzenia klubu. Czy to medialnie czy organizacyjnie powoli szliśmy do przodu. Bez wątpienia przełomowe były 2 ostanie sezony w I lidze, udało się nam znacznie przebudować zespół i pomimo ciężkiego sezonu 2018/2019, w którym do końca walczyliśmy o utrzymanie ostatecznie w tym roku wywalczyliśmy upragniony awans ! Jedyne co w Brzegu się nie zmieniało to zainteresowanie kibiców futsalem, czy to w II czy I lidze hala przy ul. Oławskiej zawsze była najbardziej zapełnionym obiektem ze wszystkich na których graliśmy. Wsparcie sympatyków zawsze dawało bardzo dużo w meczach domowych, był czas że przez ponad 2 lata nikt nie wywiózł z Brzegu choćby punktu ! 

Red: Jak teraz wyglądają przygotowania do sezonu i czy mocno różnią się od tych z ubiegłych lat? 

PG: Przeskok organizacyjny jest wielki. Przede wszystkim rozgrywek nie prowadzi już PZPN lecz spółka Futsal Ekstraklasa S.A. której staniemy się udziałowcem. W I lidze na 2 miesiące przed startem rozgrywek dopiero zaczynaliśmy podejmować pierwsze kroki przygotowawcze. Teraz od momentu wywalczenia awansu wspólnie z prezesem Robertem Gorazdowskim i wiceprezesem Jackiem Bednarzem podzieliliśmy się obowiązkami i cały czas działamy, a naprawdę jest co robić. Ja osobiście zajmuję się marketingiem, prezes poszukiwaniami i rozmowami z potencjalnymi sponsorami, a Jacek sprawami licencyjnymi i „biurokracją”. Bardzo angażuje się w to wszystko także trener i kilku zawodników za co serdecznie im dziękujemy. 

Red: Jak sytuacja pandemii COVID-19 wpłynęła na przygotowania? Czy dużo ciężej działa się w tym ciężkim czasie? 

PG: Oj na pewno. Dużo zamieszania z zakończeniem rozgrywek I Ligi, o których już wiele było pisane i nie chciałbym do tego wracać. Ciężej też o pozyskanie sponsorów, gdyż wielu przedsiębiorców dostało „po kieszeni” jednak wiele osób zadeklarowało, że będzie dalej wspierało klub a my robimy co w naszej mocy aby dopiąć budżet i ruszyć na 100%. Wczoraj rząd wydał oświadczenie o otwarciu obiektów dla kibiców jednak w liczbie połowy miejsc siedzących na danej hali. Nie wiemy czy decyzja ta do września ulegnie zmianie, jeśli nie to będziemy mogli zaproponować sympatykom jedynie około 150 miejsc w czasie meczu, co będzie 1/3 z tego co bywało na naszych spotkaniach w 1 lidze. Planujemy wprowadzenie karnetów na cały sezon, które będą gwarantowały pierwszeństwo do wejścia i zajęcia miejsca na hali. Dla tych dla których miejsca zabraknie także szykujemy alternatywę w postaci strefy kibica gdzie będą mogli obejrzeć mecz na żywo na telebimie, więcej szczegółów ujawnimy wkrótce. 

Red: Dobrze, więc przejdźmy do konkretów. Jak idzie poszukiwanie sponsorów? Czy udało się już nawiązać jakąś współpracę? 

PG: Jeżeli chodzi o sponsorów to na pewno jak co roku duży wkład w funkcjonowania klubu będzie miało zarówno Miasto Brzeg jak i Urząd Marszałkowski. Oczywiście nie wystarczy to aby w całości pokryć koszty występowania w Ekstraklasie. Stworzyłem tabelę „Pakietów Sponsorskich”, którą znajdą Państwo na naszym profilu na Facebooku, gdzie opisane jest co jesteśmy w stanie zaoferować marketingowo (oczywiście oprócz satysfakcji ze wspierania tak wielkiego przedsięwzięcia i wspaniałych sportowych emocji) [śmiech]. Zachęcam serdecznie do zapoznania się, nie ważne czy to duża korporacja, mała firma czy jednoosobową działalność, każde wsparcie będzie wielką przysługą w myśl zasady – dwudziestu malutkich sponsorów jest tak samo dobre jak jeden duży. Od lat sponsorem tytularnym naszego klubu jest firma Gredar Pana Grzegorza Babijczuka, która od wielu sezonów pomaga nam funkcjonować. Co do sponsora tytularnego w nadchodzącym sezonie na razie mogę powiedzieć tylko, że prezes prowadzi rozmowy na ten temat z bardzo dużą firmą o europejskim zasięgu. Póki co jednak nie chcę zdradzać szczegółów ale na pewno będziemy kibiców na bieżąco informować. Prowadzone są także rozmowy z telewizją aby każdy nasz wyjazd kibice mogli obejrzeć w świetnej jakości i z profesjonalnym komentarzem w TV. Pozyskaliśmy już sponsora technicznego, sklep Football World w Opolu, dzięki któremu będziemy występować w sprzęcie firmy Adidas. Podpisaliśmy też umowę na patronat medialny z Głosem Powiatu, czyli gazetą którą szanowny Pan Redaktor reprezentuje [śmiech]. Razem planujemy kilka ciekawych projektów i jesteśmy pewni, że nasza współpraca będzie się wspaniale układać. Na razie mogę tylko z tego miejsca obiecać kibicom BĘDZIE SHOW w hali przy ul.Oławskiej !!! 

🤝 Zagraj razem z nami w Futsal Ekstraklasa 🤝▶️ Przedstawiamy państwu ofertę sponsorską Naszego klubu, podzieloną na…

Opublikowany przez KS Gredar Futsal Team Brzeg Piątek, 26 czerwca 2020

Red: To świetnie, my również zachęcamy Państwa do wsparcia klubu i uczestniczeniu w tym jakże ambitnym projekcie sportowym. Przejdźmy teraz do spraw czysto sportowych. Jak informujecie codziennie na waszym profilu większość zawodników zostaje z drużyną na kolejny sezon. Pozyskaliście również dwóch nowych zawodników z KS Futsal Leszno- Dawida Witka i Pawła Synowca. Czy kadra jest już dopięta i czy możemy liczyć jeszcze na jakieś ciekawe ruchy? 

PG: Dokładnie, zdecydowana większość zawodników, którzy przyczynili się do sukcesu w tamtym sezonie dostanie szansę na reprezentowanie klubu w Ekstraklasie. We wszystkich sprawach kadrowych jesteśmy w stałym kontakcie z trenerem Jarkiem Patałuchem. Drużynę na razie wzmocnili dwaj zawodnicy, którzy w ubiegłym roku rozegrali cały sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej, a takich właśnie potrzebujemy. Myślę, że zarówno Dawid jak i Paweł dostarczą kibicom wiele radości. W poniedziałek planujemy sfinalizować też transfer bramkarza, który powalczy z naszym niezastąpionym kapitanem Marcinem Raczkowskim o miejsce między słupkami. W tajemnicy mogę powiedzieć również, że klub szykuje jeszcze jeden ruch kadrowy i jeżeli wszystko pójdzie po naszej myśli to będzie to na pewno transferowa ‚BOMBA’. 

RedKiedy ruszacie z treningami i przygotowaniami do rozgrywek i jak drużyna zamierza przepracować sezon przygotowawczy? 

PG: Treningi wznawiamy 21 lipca, lecz będą to typowe zajęcia pod kątem motorycznym na siłowni i w parku. Dopiero w sierpniu wejdziemy na halę trenując 4 razy w tygodniu, a na weekendy planujemy sparingi. Kilka meczów kontrolnych mamy już dogadanych, z ekstraklasowych ekip zagramy na pewno z Piastem Gliwice i z Orłem Jelcz-Laskowice. Start rozgrywek przewidziany jest na początek września i mamy nadzieje, że dobrze przepracowany okres przygotowawczy poskutkuje formą drużyny od samego początku. 

Red: Więc teraz najważniejsze. Jakie są cele i ambicje na sezon 2020/2021? 

PG: Hmm….. ambicje są na pewno duże ale na chwilę obecną cele ciężko określić. Jeżeli przeskok organizacyjny jest tak odczuwalny to na pewno idzie za tym przeskok sportowy w porównaniu z 1 ligą. Z Ekstraklasy spadają w przyszłej edycji 4 zespoły, także celem minimum będzie utrzymanie się, jeżeli jednak wszystko pójdzie po naszej myśli i dzięki nowym sponsorom będziemy mogli sobie pozwolić na ciut więcej niż to absolutne minimum to myślę, że będziemy w stanie mocno namieszać i napsuć wiele krwi czołowym polskim ekipom. 

Red: I na koniec przesłanie do kibiców. Dlaczego warto wspierać futsal w Brzegu i być kibicem w przyszłym sezonie? 

PG: Drodzy kibice, serdecznie zapraszam wszystkich do przychodzenia na mecze, mam nadzieje, że będziemy mogli wypełnić halę przy ul. Oławskiej po brzegi. Tych którzy byli kiedyś na naszym meczu zachęcać zapewne nie trzeba bo wiedzą, że futsal przy Oławskiej równa się wielkie emocje. Ze swojej strony dodam, że marzy mi się stworzenie fanklubu naszej drużyny, gdzie członkowie z szalikami zajmowaliby wyznaczony sektor i w rytm bębna, który także planujemy zakupić, dopingowali naszych chłopaków z trybun. Uwierzcie mi, że będzie kogo przekrzykiwać, gdyż dużo ekstraklasowych zespołów przyjeżdża na mecze z grupą dopingujących fanów. 

Jeżeli podoba Ci się to co robimy, to zapraszam do kontaktu, każda pomoc w przygotowaniu i organizacji meczu się przyda. Na pewno niedługo ruszą zapisy na szaliki, koszulki i bluzy kibicowskie, a wiem że zainteresowanie jest bardzo duże. Jako ciekawostkę dodam, że planujemy także nagranie oficjalnego hymnu, który mam nadzieję, że już we wrześniu wspólnie odśpiewamy w „czwórce”. 

569 views