Aktualności
Gmina Lubsza

Wywrócony ponton na Babim Lochu. Strażacy i policja przeszukują staw


Policja i straż pożarna zostały powiadomione (7.08), że na Babim Lochu znajduje się wywrócony ponton. Na brzegu jest rozłożony namiot oraz wędki. Świadkowie twierdzą, że od kilku dni nikt się przy nich nie pojawiał.

Policjanci próbują ustalić, czy osoba bądź osoby mogące przebywać na Babim lochu oddaliły się od miejsca biwakowania i wybrali się na przykład do okolicznego sklepu, czy też wydarzył się wypadek.

Z kolei strażacy przeczesali brzegi stawu na Babim Lochu. Dotarli do pustego namiotu oraz odnaleźli wywrócony ponton, pływający na stawie.  W tej chwili trwa akcja poszukiwawcza z powierzchni wody.

Jesteśmy tam na miejscu, działamy na razie na powierzchni. Na miejscu działają dwa zastępy z Brzegu, w tym jeden operacyjny z łódką. Wspierają nas dwie jednostki OSP z Czepielowic i Lubszy. Strażacy z Lubszy również dysponują łódką. Na miejscu zdarzenia pojawią się ratownicy z WOPR w Brzegu, którzy dysponują sprzętem pływającym. W drodze jest też Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Opola – powiedział nam Jacek Nowakowski, rzecznik PSP z Brzegu.

Sytuacja jest rozwojowa, akcja poszukiwawcza trwa. Będziemy informować o jej postępach.

Aktualizacja: Na miejsce zdarzenia zadysponowano dodatkową jednostkę OSP ze Skarbimierza. Strażacy mają przeszukać okoliczne zarośla, żeby wykluczyć czy osoba przebywająca na Babim Lochu nie znajduje się gdzieś na brzegu stawu, np.: po zawale lub innym problemie zdrowotnym.

Reklama
2723 views