Aktualności
Sport

XIV etap Grand Prix Amatorów na Szosie “Rowerem przez Polskę” zawitał do Brzegu


XIV i ostatni etap tegorocznej edycji Grand Prix Amatorów na Szosie “Rowerem przez Polskę”, organizowany przez RBK Sports & Management oraz Fundację eRBeKa, zawitał, w niedzielę, 22 sierpnia, do Brzegu! To pierwsza w historii rajdów wizyta w naszym mieście. Gościem specjalnym brzeskiego etapu był dwukrotny Mistrz Europy, brązowy medalista Mistrzostw Świata i olimpijczyk z Tokio w kolarstwie torowym - brzeżanin, Wojciech Pszczolarski. 

Trasa brzeskiego rajdu została podzielona na trzy warianty

Brzeski rajd został podzielony na trzy warianty:

  • Sportowy (PRO, 132 km)
  • Podróżniczy (GT, 200 km)
  • Rekreacyjny (MINI, 92 km)

Patrząc na przebieg tras trzeba przyznać, na pierwszy rzut oka, iż są one niezwykle płaskie, nie znajdziemy tu jakichś specjalnie wymagających podjazdów. Sztuką będzie się również na nich mocniej rozpędzić, tu szansę na wykazanie się będą mieli zawodnicy z większą mocą w nogach lub ogromną determinacją. Dla lubiących pagórki i większe podjazdy w ramach małej rekompensaty znajdą się przepiękne krajobrazy Stobrawskiego Parku Krajobrazowego. 

Dla wszystkich uczestników brzeskiego rajdu przewidziano obowiązkowy postój w bufetach: dla trasy sportowej w rejonie Zagwiździa (ok. 70 km), a dla tras podróżniczej i rekreacyjnej na leśnym parkingu między Ładzą a Popielowem (ok. 90. km dla GT i 50. km dla MINI). 

Dla uczestników brzeskiego etapu przewidziane są atrakcyjne nagrody i upominki

Najciekawszym momentem rywalizacji będzie bez wątpienia odcinek zaczynający się w Pogorzeli, z niemal 4-kilometrową prostą i w tym jedynym na trasie “podjazdem”. Tu zawodnicy będą mogli porywalizować – jest szeroko, na uboczu i ze świetną widocznością. 

A walczyć jest o co, ponieważ organizatorzy przygotowali atrakcyjne nagrody i upominki, m.in. pierwszorzędne stroje i akcesoria kolarskie z kolekcji zaprojektowanej przez MARTOMBIKE, przeciwsłoneczne okulary w nowej odsłonie, czyli tzw. GOG’i lub GOG’sy, wytrzymałe i nieznoszące przebić opony marki DeliTire i wiele, wiele innych, w tym pamiątkowe medale, puchary i niespodzianki – od organizatorów i gospodarzy, czyli Gminy Brzeg, Powiatu Brzeskiego oraz Samorządu Województwa Opolskiego. 

Dodatkową nagrodą-niespodzianką jest jazda wśród dwukrotnego Mistrza Europy, brązowego medalisty Mistrzostw Świata i tegorocznego olimpijczyka z Tokio - brzeżanina, Wojciecha Pszczolarskiego, który postanowił pościgać się nieco z zawodnikami brzeskiego etapu. 

Start i metę przewidziano na brzeskim stadionie, gdzie odbędzie się również uroczysta dekoracja. 

Film: Wojciech Pszczolarski
Film: Wojciech Pszczolarski
Film: Wojciech Pszczolarski