Aktualności
Sport

Z ostatniej chwili: Brzeski Mistrz Świata przyłapany na dopingu!


Jak wynika z informacji przekazanych przez dyrektora Polskiej Agencji Antydopingowej, Michała Rynkowskiego – brzeżanin, Adrian Tekliński, były polski Mistrz Świata w kolarstwie torowym, został przyłapany na stosowaniu środków dopingowych (EPO)! Teraz brzeskiemu kolarzowi grozi czteroletnia dyskwalifikacja.

Oprócz Teklińskiego przyłapano także Jarosława Wołosiuka

W przypadku brzeskiego kolarza próbka została pobrana poza zawodami, natomiast Wołosiuka skontrolowano podczas Mistrzostw Polski w MTB XCO w sierpniu ubiegłego roku. Z informacji przekazanych przez Michała Rynkowskiego wynika, iż obaj zawodnicy nie wnieśli o przebadanie próbki „B”, o co zawodnik ma prawo poprosić, jeżeli czuje się niewinny i przypuszcza, że doszło do pomyłki w laboratorium. 

Przypomnijmy, że Adrian Tekliński w wieku 32 lat postanowił zakończyć swoją karierę, tuż po występie na jesiennych Mistrzostwach Polski w 2020 roku, które odbywały się w Pruszkowie, gdzie brzeżanin zajął 7. miejsce. 

Dodajmy, że niedozwolony środek EPO jeszcze nigdy w historii istnienia polskiego antydopingu (1988 rok, przyp. red.) nie został wykryty przez kontrolerów. 

Tekliński to były Mistrz Świata z Hongkongu

W 2017 roku, w Hongkongu, Adrian Tekliński sięgnął po upragniony tytuł Mistrza Świata w kolarstwie torowym. Wcześniej brzeżanin zdobywał m.in. medale Mistrzostw Europy (2015, 2016) oraz, wielokrotnie medale Mistrzostw Polski. Brzeski kolarz jest niezwykle znany nie tylko na krajowych, ale także i międzynarodowych welodromach.