Aktualności

Z ponad 100 gminnych mieszkań w Brzegu znikają przestarzałe piece


Miasto pozyskało unijną dotację, która pozwoli sfinansować wymianę przestarzałych pieców w lokalach gminnych. Programem objętych będzie ponad 100 mieszkań. Łącznie na ten cel przeznaczonych jest 2,4 miliona złotych. 

Troska o jakość powietrza spędza sen z oczu włodarzom wielu miast. Jedną z ważnych dróg do jej poprawy jest jak najszybsza przesiadka na ekologiczne ogrzewanie i pozbycie się przestarzałych pieców, które zapracowały już na miano kopciuchów. 

W Brzegu rusza wymiana ogrzewania w ponad 100 mieszkaniach gminnych. W 75 lokalach stare piece opalane węglem zostaną zastąpione ogrzewaniem gazowym, a 34 mieszkaniach zyskają podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej. Tak duża akcja wymiany pieców jest możliwa do zrealizowania dzięki dotacji z Unii Europejskiej w wysokości 1,5 miliona złotych.

Programem zostaną objęci mieszkańcy Brzegu, dla których wymiana starego pieca i modernizacja instalacji była zazwyczaj obciążeniem finansowym nie do udźwignięcia. Najważniejsze jest, że część z tych osób będzie mogła cieszyć się nowym, ekologicznym ogrzewaniem jeszcze w tym roku, a całość zadania zostanie zakończona do końca 2022 roku.