Aktualności
Policja
Służby Informują

ZA KIEROWNICĘ WSIEDLI POD WPŁYWEM ALKOHOLU


2 promile alkoholu w organizmie miał 32-letni mieszkaniec Brzegu. W takim stanie wsiadł za kierownicę mercedesa, a swoją drogę do domu zakończył na latarni. Natomiast 76-latek „na podwójnym gazie” kierował motorowerem. Stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie. Nietrzeźwi kierowcy są zagrożeniem na naszych drogach. Dlatego nie pozostawajmy obojętni i reagujmy kiedy mamy podejrzenie, że w drogę rusza nietrzeźwy.

Do tego zdarzenia doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek. Wówczas o godzinie 3:30 policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego zostali skierowani na jedną z ulic w mieście. Tam kierowca mercedesa miał uderzyć w latarnię.

Funkcjonariusze na miejscu zastali zdenerwowanego kierowcę. Już podczas rozmowy z nim wyraźnie wyczuli alkohol. Mężczyzna nieskładnie się wypowiadał, a jego równowaga była zachwiana. Badanie na urządzeniu pokazało, że 32-latek jest nietrzeźwy. W organizmie miał 2 promile alkoholu. Właściciel mercedesa po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu, do którego się przyznał.

Z kolei w poniedziałek tuż po godzinie 14:00 patrol drogowy został skierowany do Skarbimierza Osiedle, gdzie motorowerzysta miał uderzyć w ogrodzenie. Jak się okazało i tym razem kierowca był nietrzeźwy. 76-latek w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna z zadrapaniami i stłuczeniami trafił do szpitala.

Za kierowanie pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

Przypominamy, że nietrzeźwi za kierownicą stanowią ogromne zagrożenie dla pozostałych użytkowników dróg. Dlatego sami nie wsiadajmy za kierownicę w takim stanie, a kiedy mamy podejrzenie, że inny kierowca może być pod wpływem alkoholu -reagujmy. Poinformujmy o swoich podejrzeniach policjantów, lub zabierzmy takiemu kierowcy kluczyki.

343 views