Sport

Za nami pierwsza niedziela Brzeskiej Wakacjady 2020


W niedzielę zainaugurowaliśmy Brzeską Wakacjadę 2020. Do turnieju piłkarskiego przystąpiło sześć zespołów, a do siatkarskiego – osiem par.

Emocje do ostatnich sekund

Futboliści grali systemem każdy z każdym i o zwycięstwie decydował przedostatni mecz turnieju, w którym zagrały zespoły z kompletem zwycięstw – Oldboje Brzeg i Szpej-Sport. Ci ostatni prowadzili 2:1, gdy tuż przed końcowym gwizdkiem trafienie bezpośrednio z rzutu wolnego zaliczył Marcin Nowacki. Gol dał Oldbojom remis w meczu i jednocześnie wygraną – dzięki lepszej różnicy goli – w całym turnieju.

Oldboje Brzeg

Tabela I turnieju:

 1. Oldboje Brzeg 13 pkt 24:6
  (Marcin Raczkowski – Patryk Bojko, Bartosz Chlasta, Grzegorz Kowal, Marcin Łobodziec, Marcin Nowacki, Krzysztof Pawlik, Krzysztof Tesarowicz, Dariusz Waryga, Adam Pankiewicz)
 2. Szpej-Sport 13 pkt 16:5
 3. Gaba Głos Powiatu 9 pkt 14:8
 4. Wojciobus Beer Team 6 pkt 10:10
 5. Zryw Szydłowice 3 pkt 9:13
 6. Gąsiu Team 0 pkt 2:33

Obronili trzy piłki meczowe i wygrali

Trzy najlepsze pary w turnieju siatkówki plażowej

W turnieju siatkarskim rywalizowało 8 par, a do finału awansowali debiutujący w naszym cyklu goście z Wrocławia oraz Grabowa nad Prosną (powiat ostrzeszowski).

Rywalizacja o pierwsze miejsce była niezwykle wyrównana, ale w końcówce przewagę osiągnęła wrocławska para Jakub Gajewski/Klaudiusz Lubczyński , która wyszła na prowadzenie 20:17. Rywale z Wielkopolski – Sebastian Balcerek i Mateusz Dołgan obronili jednak trzy meczbole, a potem przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Ten zwrot akcji był imponujący, ale i tak największy powrót do gry zanotowała inna para. Brzeżanie Michał Bober i Wojciech Krawców w ćwierćfinałowym pojedynku przegrywali 14:20 z Dawidem Gużdą i Łukaszem Michalskim, ale obronili aż sześć piłek meczowych i wygrali 22:20!

W meczu o trzecie miejsce nie zdołali sprawić kolejnej niespodzianki i przegrali z najlepszą brzeską parą: Wiktorem Czerepem i Dariuszem Kałuzińskim.

Kolejność I turnieju:

 1. Sebastian Balcerek, Mateusz Dołgan (Grabów nad Prosną)
 2. Jakub Gajewski, Klaudiusz Lubczyński (Wrocław)
 3. Wiktor Czerep, Dariusz Kałuziński (Brzeg)
 4. Michał Bober, Wojciech Krawców (Brzeg)
  5.-6. Dawid Gużda, Łukasz Michalski (Brzeg)
  Andrzej Rybiancew, Łukasz Swinarski (Wrocław)
  7.-8. Jacek Kuziemski, Michał Lenkiewicz (Brzeg)
  Mateusz Mochniak, Marek Jakubowski (Brzeg)

Następne turnieje w niedzielę 12 lipca – zgłoszenia do piątku 10 lipca – do godz. 12.00 (e-mailem na adres: mosir.sport@brzeg.pl).

327 views