112
Aktualności

Za zbyt szybką jazdę stracili uprawnienia na 3 miesiące


Nadmierna prędkość jest jedną z przyczyn tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Dlatego nie ma taryfy ulgowej dla kierowców, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkość – zwłaszcza w terenie zabudowanym. Przekonali się o tym 37- i 39-latek, którzy za znaczne przekroczenie prędkości stracili swoje uprawnienia.

W minionych dniach policjanci z ruchu drogowego zatrzymali dwóch kierowców, którzy znacznie przekroczyli dozwolona prędkość. Pierwszy z nich w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie do 40 km/h, jechał blisko 100 km/h. 37-letni kierowca volvo dozwoloną prędkość przekroczył o 57 km. Drugi z nieodpowiedzialnych kierowców to 39-letni mieszkaniec Dolnego Śląska. Mężczyzna w Łukowicach Brzeskich jechał swoim fordem 102 km/h.

Obaj kierowcy stracili uprawnienia do kierowania na 3 miesiące, zostali ukarani wysokimi mandatami, a na ich konto wpłynęło po 10 pkt karnych.

Zbliża się okres urlopowy i czas wyjazdów. Sprzyjające warunki atmosferyczne nie zwalniają nas z ostrożności i stosowania się do przepisów drogowych. Prędkość jest jedną z przyczyn tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Dlatego, zanim naciśniesz nogę na gaz, pamiętaj – ty i twoi bliscy życie macie tylko jedno.