Aktualności
Powiat brzeski

Zachęcamy do zgłaszania się na V Wojewódzki Konkurs Na Potrawę Kresową!


Opolskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne „Teraz Wieś” w Brzegu wraz z Opolskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Łosiowie organizują V Wojewódzki Konkurs Na Potrawę Kresową, który odbędzie się 17 października br. o godzinie 13:00 w Domu Ludowym w Kruszynie. Warto już teraz zgłosić się do tego wyjątkowego konkursu!

Zgłoszenia potrwają do 2 października

Wszystkie zainteresowane osoby zachęcamy do zgłaszania się poprzez kartę zgłoszenia, która znajduje się pod linkiem TUTAJ, tam również znajdą Państwo regulamin konkursu. Ze względu na panującą pandemię Covid-19 ilość uczestników jest ograniczona do 20 osób, decyduje kolejność wpływania zgłoszeń, więc warto się pospieszyć i zgłosić już dziś!

Szczegółowych informacji  udziela Dział Rozwoju Obszarów Wiejskich Opolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, nr tel. 600 403 526 lub 77 44 37 143, 144, 145

e-mail: row@oodr.pl

W czwartej edycji wzięło udział 26 potraw

Ubiegłoroczna edycja została podzielona na trzy kategorie potraw: mięsne, bezmięsne i desery, w których wzięło udział 26 dań. Uczestniczki przybyły z terenu całego województwa opolskiego. Jurorzy mieli wówczas twardy orzech do zgryzienia, ponieważ jak sami podkreślali, poziom wykonania potraw był niezwykle wysoki. 

Reklama

Ostatecznie w IV edycji Wojewódzkiego Konkursu Na Potrawę Kresową w kategorii potraw mięsnych wygrała Pani Maria Michalska za zapiekankę wątróbkową z kaszą gryczaną, w potrawach bezmięsnych zwyciężyło Koło Gospodyń Wiejskich z Chróściny (o którym nagrywaliśmy film dostępny na stronie Głosu Powiatu) za pymchy gryczane z twarogiem i sosem z lebiody, a w kategorii deserów górą było Koło Gospodyń Wiejskich w Sieroniowicach za ciasto wileńskie z bakaliami.

Nagrodę społecznego Grand Prix jury przyznało Pani Stanisławie Baryczy za soliankę. 

W trakcie trwania imprezy organizowana jest wspaniała oprawa, m.in. degustacja przepysznych dań kresowych, część artystyczna, w której wystąpiły m.in. zespół Kresowianki ze Skarbimierza, dzieci z Przedszkola Poziomka, schola Kruszynki z Kruszy, zespół Bożenki z Lubszy, czy zespół Fermata. O to, aby wszyscy wspólnie dobrze się bawili i czuli się jak u siebie w domu, zadbali Sołtys Kruszyny Anna Drozd wraz z Radą Sołecką i mieszkańcami. 

Warto wybrać się do Kruszyny także i w tym roku, z pewnością atrakcji nie zabraknie, a potrawy kresowe, jak co roku, będą wykwintne i zapadną w pamięci na długi czas. 

V edycja Wojewódzkiego Konkursu Na Potrawę Kresową rozpocznie się w sobotę, 17 października br. o godzinie 13:00 w Domu Ludowym w Kruszynie. 

Partnerami wydarzenia są: Gmina Skarbimierz, Gminna Biblioteka Publiczna w Skarbimierzu, Sołtys i Rada Sołecka w Kruszynie oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Zachęcamy do zgłoszeń i udziału w konkursie – nie pożałujecie!

Reklama
198 views