112
Aktualności

Zaginiony mężczyzna znaleziony w rowie 50 metrów od domu


Kilka dni temu opublikowaliśmy komunikat policji, poszukującej zaginionego mężczyznę. Dzisiaj jego zwłoki zostały znalezione w przydrożnym rowie, w odległości 50 metrów od domu. Ciało ujawniono po poszukiwaniu wykonanym przez Jednostkę Ratownictwa Specjalistycznego OSP Skarbimierz.

Niedziela w Wierzbniku koło Grodkowa z pewnością nie będzie spokojnym dniem. Dzisiaj dokonano tam makabrycznego odkrycia. Jednostka Ratownictwa Specjalistycznego OSP Skarbimierz przybyła na miejsce z psami odnalazła zaginionego kilkanaście dni temu mężczyznę. Okazało się, że jego ciało znajdowało się w przydrożnym rowie, niecałe 50 metrów od domu.

Wczoraj wieczorem zostaliśmy poproszeni przez komendanta policji w grodkowie o pomoc. Dzisiaj o 10 pojawiliśmy się na umówioną akcję w Wierzbniku. Po ponad godzinnych poszukiwaniach znaleźliśmy zwłoki. Na początku nie wiedzieliśmy, że jest to ciało zaginionego, bo z rowu wystawała tylko noga. Jednak po wydobyciu go przez strażaków PSP w Grodkowie, został on zidentyfikowany przez rodzinę. Wszystko wydarzyło się dosłownie 50 metrów od rodzinnego domu zaginionego - powiedział Szymon Oparowski z Jednostki Ratownictwa Specjalistycznego OSP Skarbimierz.

Na miejscu trwają czynności pod nadzorem prokuratora. Jednostka OSP ze Skarbimierza ujawniła zwłoki 60-letniego mężczyzny. Mogę potwierdzić, że jest to mężczyzna poszukiwany przez policję z Grodkowa. - powiedziała nam Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.