Aktualności
Kultura

Zakończenie wakacji w gminie Lubsza


W czwartek (26 sierpnia) w Gminnym Ośrodku Kultury w Lubszy odbyła się impreza podsumowująca wakacyjne zajęcia dla dzieci.

Najpierw miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu ekologicznego organizowanego przy finansowym wsparciu Zakładu Gospodarowania Odpadami sp. z o.o. w Gać. Podczas wakacji w świetlicach wiejskich najmłodsi tworzyli pojemniki na odpady w kształcie zwierząt oraz domki dla owadów. Prace były różnorodne i bardzo piękne, więc wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i nagrody, które wręczał Bogusław Gąsiorowski, Wójt Gminy Lubsza. 

Ponadto podczas imprezy najmłodsi mogli wziąć udział w zajęciach RetroSfery, czyli pograć w gry na komputerach sprzed wielu lat, wystartować w turnieju gier planszowych, czy dostać balon np. w kształcie zwierzątka albo kwiatka. Była też darmowa wata cukrowa i popcorn. 

Zajęcia z ekorobotyki poprowadzili przedstawiciele Urzędu Gminy w Popielowie, a mobilne koło edukacyjne upowszechniające wiedzę z zakresu ochrony środowiska – goście z Stobrawskiego Parku Krajobrazowego.

Przez dwa miesiące wakacji w świetlicach wiejskich na terenie gminy Lubsza dzieci brały udział w różnorodnych zajęciach. Były to m.in.: warsztaty plastyczne i kulinarne, gry planszowe, rozgrywki sportowe i rekreacyjne zwieńczone Turniejem o Puchar Gminy Lubsza, nocki w bibliotece, zumba, RetroSfera, Legorobotyka, rajd rowerowy, rejsy po Odrze, wyjazd do kina na film „Lassie, wróć!”, a także spotkania z policjantkami oraz ratownikiem medycznym. 

Organizatorem wakacyjnych zajęć był Gminny Ośrodek Kultury w Lubszy.

Foto: GOK Lubsza