Aktualności
Kultura

Zamek Piastów Śląskich zaprasza na kolejny koncert


W najbliższą sobotę, 17 kwietnia 2021 r., Zamek Piastów Śląskich zaprasza na kolejny koncert z cyklu „Wieczorów Lisztowskich". Wydarzenie będzie relacjonowane za pomocą profilu Facebook Zamku Piastów Śląskich w Brzegu i rozpocznie się o godz. 18.00.

Zagra wrocławski pianista Michał Michalski, a słowo o muzyce wygłosi Pan Profesor Juliusz Adamowski. W programie usłyszymy utwory m.in.: Mozarta, Chopina i Bacha.

Koncert odbędzie się bez udziału publiczności. Chcąc dołączyć do wydarzenia proszę wejść na:

Stronę Muzeum Piastów Śląskich

Profil Muzeum Piastów Śląskich na Facebooku

Michał Michalski - polski pianista, urodzony w 1994 roku we Wrocławiu. Doktorant Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu, gdzie studiuje pod kierunkiem profesora nadzw. dra hab. Pawła Zawadzkiego. 

Laureat wielu nagród na konkursach pianistycznych m.in.: III nagroda na Międzynarodowym Konkursie imienia Fryderyka Chopina w Mariańskich Łaźniach (2019), Wyróżnienie na Międzynarodowym Konkursie Marii Canals w Barcelonie (2018), I nagroda na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Livorno (2017), VI nagroda na 47. Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Katowicach (2016), I nagroda na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym o Stypendium Fundacji YAMAHA (2014, II nagroda na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Ville de Gagny w Paryżu (2013), I nagroda na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Simone Delbert-Fevrier w Nicei (2010), I nagroda oraz Nagroda Główna na VII Międzynarodowym Polsko-Niemieckim Konkursie Pianistycznym w Görlitz/Zgorzelcu.

Michał Michalski prowadzi ożywioną działalność koncertową w Polsce i zagranicą. Występował m. in. na międzynarodowych festiwalach muzycznych w Dusznikach-Zdroju, Turynie, Trzęsaczu i Festiwalu Wieczory Chopinowskie na Okólniku. Grał w Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie i w Bibliotece Polskiej w Paryżu. Na szczególną uwagę zasługuje występ w ramach VII Międzynarodowego Festiwalu Muzyka w Opactwie 2017 „Bach u Cystersów”, podczas którego zaprezentował swoje umiejętności obok tak wybitnych artystów, jak Mischa Maisky, Georgijs Osokins czy Marek Toporowski. Pianista wykonał wówczas komplet Inwencji dwugłosowych i Sinfonii J. S. Bacha.

W listopadzie 2015 roku nakładem wydawnictwa JB Records ukazał się jego debiutancki album fonograficzny „Michał Michalski – Piano Recital”.

Działalność artystyczną i studia doktoranckie łączy z pracą pedagogiczną w macierzystej uczelni

W listopadzie 2020 r. zagrał w trybie nagłego zastępstwa recital w Muzeum Piastów Śląskich. Koncert ten został przez słuchaczy oceniony bardzo wysoko.