Grodków
Kultura

Zapowiada się weekend pełen atrakcji w Grodkowie!


Ciekawą alternatywą na zbliżający się weekend dla mieszkańców Powiatu Brzeskiego są atrakcje, jakie szykują się w Gminie Grodków. Impreza dla dzieci związana z pożegnaniem wakacji, Dożynkowy Koncert Elsnerowski oraz niezwykle unikatowa ekspozycja w głębockim skansenie. Można powiedzieć, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Pożegnanie wakacji na sportowo

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Grodkowie zaprasza wszystkie dzieciaki na stadion miejski przy ul. Sportowej 3, gdzie odbędzie się impreza, podczas której nastąpi „Pożegnanie wakacji na sportowo”. W programie m.in. gry i zabawy, zawody rowerkowe, mistrzostwa hula-hop, rzut do celu na medal, konkursy sprawnościowe, czy konkurs strzelecki z broni pneumatycznej. Dobra zabawa murowana!

Impreza rozpocznie się w sobotę, 29 sierpnia o godzinie 11:00. 

Dożynkowy Koncert Elsnerowski

W sobotę, 29 sierpnia najpierw wybawią się dzieciaki, a następnie coś dla nieco starszej publiczności, ponieważ o godzinie 17:00 w kościele parafialnym pw. św. Michała Archanioła w Grodkowie odbędzie się Dożynkowy Koncert Elsnerowski. Wystąpi Częstochowski Kwartet Smyczkowy, który zaprezentuje muzykę Józefa Elsnera – kompozytora, który urodził się w Grodkowie i był nauczycielem… Fryderyka Chopina. Ponadto w programie znajdą się również inne światowe przeboje. Koncert organizowany przez Ośrodek Kultury i Rekreacji w Grodkowie poprowadzi Marcin Lauzer. Jesteśmy przekonani, że będzie to wspaniała uczta dla duszy, a wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny!

Popołudnie w ogrodzie sztuki

Sposób na niedzielną nudę? Wizyta w Głębocku pod Grodkowem i odwiedziny skansenu, gdzie będzie można podziwiać unikatową ekspozycję ze zbiorów Państwa Drozdów. Podczas „Popołudnia w ogrodzie sztuki” goście będą mieli okazję zobaczyć m.in. zbiór starych obrazów, wiekowy sprzęt gospodarczy, czy słomianki, w których niegdyś robiło się chleb, a Pani Franciszka Drozd od lat wyrabia je własnoręcznie. Organizatorzy przewidują liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych. Będzie można także zakupić eksponaty, które wpadną nam w oko. Wstęp na to wydarzenie jest wolny, a jego początek jest zaplanowany na niedzielę, 30 sierpnia, na godzinę 15:00. W razie niepogody impreza zostanie przeniesiona na wrzesień.

Reklama
223 views