Zasłużone zwycięstwo LZS Starowice

W sobotę (11 września) LZS Starowice podejmował na swoim boisku LZS Piotrówka. Mecz rozegrany został w ramach 6.kolejki IV ligi i zakończył się zasłużonym zwycięstwem gospodarzy. Przez cały czas to właśnie oni dominowali na boisku i oddali więcej strzałów na bramkę przeciwnika.

Już w 3 minucie meczu padł pierwszy gol dla Starowic. Adam Setla znalazł się w polu karnym i po ominięciu dwóch rywali uderzył z bliskiej odległości, a bramkarz gości był bez szans. Kilka minut później Marcin Ściański, po podaniu Rasia, zdobył drugą bramkę i Starowice prowadziły już 2:0. Takim wynikiem skończyła się pierwsza połowa meczu.

Początek drugiej połowy nie był korzystny dla gości. W 57 minucie Bartosz Borowiec z LZS Piotrówka umieścił piłkę we własnej bramce. Było 3:0 i wynik spotkania wydawał się przesądzony.

Dopiero w 78 minucie meczu Paweł Ziaja zdobył pierwszą bramkę dla drużyny gości. Dla Piotrówki pojawiła się nadzieja na podjęcie walki. Kilka minut przed końcem spotkania Bartosz Borowiec, po udanej indywidualnej akcji, zdobył gola kontaktowego i dał kibicom LZS Piotrówka nadzieję na remis. Czasu jednak było zbyt mało i mecz zakończył się wynikiem 3:2.

Starowice odniosły zasłużone zwycięstwo, które mogło być znacznie bardziej okazałe. Bramkarz gości stanął jednak na wysokości zadania, wielokrotnie ratując swój zespół.

LZS Starowice Dolne – LZS Piotrówka 3:2 (2:0)

Bram­ki: Setla 3’, Ściański 7’, Borowiec 57’ (samobójcza), Ziaja 78’, Borowiec 85’

LZS Sta­ro­wi­ce: Fesser — Nowosielski (63’ Raul Da Silva), M.Raś (46’ Koc), Grą­dow­ski, Ra­kow­ski, Ho­rań­ski (90+1’ Wąsek), Paw­lus, Ściań­ski, Kowalczyk (68’ K.Raś), Setla, Kaiqede Dos Santos (75’ Felipe De Silva Gomez)

Żółte kartki: Górecki, Wawrzyn, Borowiec, Fesser