Zasłużony remis wywalczyli zawodnicy Olimpii z Lewina Brzeskiego

Mecz odbył się w ramach 9. kolejki pomiędzy drużynami LZS Olimpii z Lewina Brzeskiego, a MKS z Gogolina. Rozegrany został piątego września (w sobotę) o godzinie 13.00 na Stadion im. Mieczysława Kawiaka w Lewinie Brzeskim.

Gra przebiegała na bardzo wyrównanym poziomie.  Na początku meczu zawodnikom z Gogolina udało się przejąć przewagę taktyczną. Udaje się im przeprowadzić więcej akcji na bramkę Olimpii. Stopniowo jednak gospodarzom udaje się odzyskać inicjatywę. W 42 minucie meczu gospodarzom udaje się przeprowadzić bardzo niebezpieczną akcję na bramkę drużyny przeciwnej. Była efektowna parada bramkarza, ale ostatecznie słupek uratował Gogolin przed utratą bramki. Pierwsza połowa kończy się wynikiem 0 : 0.

Już na początku drugiej połowy drużynie gości udaje się uzyskać przewagę. Bramkę dla Gogolina zdobył w 47 minucie meczu Sebastian Wacław. Gra staje się bardziej zacięta. Zawodnicy częściej padają na murawę, potrzebna jest pomoc medyczna, częściej też arbiter sięga po żółte kartki. Na siedem upomnień tylko dwa zostały udzielone w pierwszej połowie. Zawodnicy Olimpii otrzymali tylko dwa upomnienia ze wspomnianych siedmiu, pozostałe pięć upomnień otrzymali zawodnicy  MKS-u. W trakcie meczu zawodnik drużyny gości Bartosz Kaczmarek doznał kontuzji lewej nogi.

Ostatecznie mecz zakończył się remisem 1 : 1. Gospodarze oddali wprawdzie mniej strzałów na bramkę gości, jednak okazali się równie skuteczni.  Wyrównującą bramkę dla Olimpii zdobył z rzutu wolnego Marcus da Cruz w doliczonym czasie (od niedawna w drużynie), ustalając tym samym ostateczny wynik meczu.

Remis w doliczonym czasie gry zawsze cieszy – powiedział nam trener Olimpii Marcin Raczkowski – oczywiście gramy na swoim boisku i wolelibyśmy wygrać, ale skoro nie można wygrać, to trzeba cieszyć się z remisu. Zwłaszcza że drużyna z Gogolina jest bardzo dobrze poukładana taktycznie. Myślę, że wynik meczu jest sprawiedliwy.

LZS Olimpia Lewin Brzeski – MKS Gogolin 1 : 1

Olimpia: Czarnik – Moczko, Taraciński (55′ Kęska), Adasik (59′ Grudziński), Antkowiak, Węgłowski (34′ Marcuz Da Cruz), Jankowski, Pierzga (81′ Kucharski), Michalak, Fabiszewski, Witkowski.