112
Aktualności

Zatrzymani za przywłaszczenie karty bankomatowej


Bezpieczeństwo naszych kart płatniczych zależy głównie od nas, użytkowników. To jedna z możliwości wygodnych i bezgotówkowych transakcji. Nie zwalnia nas to jednak z ostrożności i uwagi podczas korzystania z karty. Przekonał się o tym 60-letni mieszkaniec Lewina Brzeskiego, którego karta znalazła się w posiadaniu nieuczciwych znalazców. Podejrzani zostali zatrzymani, a o ich losie zdecyduje sąd.

Kilka dni temu do policjantów z Lewina Brzeskiego zgłosił się poszkodowany. Z jego relacji wynikało, że zagubił kartę płatniczą. Jak oświadczył, musiała mu wypaść podczas porannego spaceru. Kiedy się zorientował i wrócił, by to sprawdzić, zguby już nie było.

Dzięki natychmiastowej reakcji poszkodowanego i przekazaniu swoich przypuszczeń funkcjonariuszom podejrzewane osoby szybko zostały zatrzymane. Jeszcze tego samego dnia, przed południem, policjanci z Lewina Brzeskiego zatrzymali całą trójkę. To mieszkańcy miasta w wieku od 35 do 43 lat. Zatrzymani łącznie usłyszeli 10 zarzutów, które dotyczą przywłaszczenia i kradzież z włamaniem. Wszyscy przyznali się do zarzutów. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

W tym przypadku, na szczęście, straty nie były duże. Środki na koncie w porę zostały zablokowane. Podczas transakcji z konta zniknęło 100 zł. Nie można jednak tracić ostrożności podczas korzystania z kart płatniczych. 

Pamiętajmy, że złodzieje wykorzystują każdą sposobność, by się wzbogacić. Obserwują nas i korzystają z naszej nieuwagi. Zabierają pozostawione w sklepach przy kasie portfele i zagubione karty płatnicze. Bezpieczeństwo naszych pieniędzy zależy przede wszystkim od nas samych. To my musimy pilnować naszych portfeli, kart płatniczych i dostępu do kont. 

Uważnie odkładajmy je do portfela i nie nośmy luzem w kieszeniach. Gdy jednak utracimy kartę, natychmiast skontaktujmy się z bankiem, aby zablokować dostęp do płatności. W przypadku podejrzenia kradzieży niezwłocznie poinformujmy policjantów.