Aktualności
Powiat brzeski

Zawód Policjant


Cały czas prowadzimy nabór do służby w Policji. Na ten rok Komendant Główny wyznaczył 6 kolejnych terminów przyjęć. Pierwsze przyjęcia młodych kadetów już za nami. Jeśli szukasz stabilnej i ciekawej pracy, nie boisz się wyzwań i jesteś odpowiedzialny – wstąp w nasze szeregi. Dokument możesz złożyć w każdej chwili w Komendzie Powiatowej Policji w Brzegu i podległych komisariatach.

Każdego roku opolska Policja przyjmuje kilkaset podań od osób, które chcą służyć w naszych szeregach. Niestety nie każdy może zostać mundurowym. To ciekawy ale i bardzo odpowiedzialny zawód. Służba to nie praca. Nosząc mundur musimy pamiętać, że obowiązują nas pewne normy i wartości. Żeby zostać policjantem trzeba przejść procedurę doboru, która do łatwych nie należy. To między innymi test wiedzy, test sprawności fizycznej, test psychologiczny, rozmowa kwalifikacyjna, ustalenie stanu zdrowia i stopnia zdolności do służby kandydata oraz sprawdzenie poprawności danych w ewidencjach, rejestrach i kartotekach. W nasze szeregi bierzemy najlepszych.

Okazuje się, że wielu spośród kandydatów w poszczególnych etapach doboru nie uzyskuje wystarczającej liczby punktów. Ale, chętnych do założenia policyjnego munduru w naszym województwie nadal nie brakuje. Ci, którzy chcą wstąpić w nasze szeregi mogą to jeszcze zrobić. Zakupy, inwestycje i wzrost wynagrodzeń już są zauważalne i otwierają perspektywy dla nowo przyjętych funkcjonariuszy.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą, która jest ciekawa i daje wiele możliwości rozwoju i awansu. Ci, którzy chcą wstąpić w nasze szeregi mogą to zrobić w każdej chwili. Zakupy, inwestycje i wzrost wynagrodzeń już są zauważalne i otwierają perspektywy dla nowo przyjętych funkcjonariuszy.

W tym roku Komendant Główny Policji wyznaczył 6 terminów przyjęć do służby:
27 lutego
21 kwietnia
13 lipca
16 września
5 listopada
30 grudnia

Przypominamy!

Dokumenty można składać w Wydziale Kadr i Szkolenia KWP w Opolu przy ul. Powolnego 3, pokój numer 5 (nr telefonu 77 4222150, 77 4222151 lub 77 422 21 58)
w poniedziałki – godz. 8.00-16.00
wtorki i czwartki – w godz. 9.00-14.00

Dokumenty można również dostarczyć do Zespołu ds Kadr i Szkolenia w Komendzie Powiatowej Policji w Brzegu przy ul. Robotniczej 10, codziennie w godzinach urzędowania (pokój nr 204, tel. nr 77 424 00 68). Podanie można także, całodobowo złożyć w Komisariacie Policji w Grodkowie przy ul. Sportowa 4 i w Komisariacie Policji w Lewinie Brzeskim przy ul. Kościuszki 47.

Dowiedz się więcej:

http://opolska.policja.gov.pl/op/praca/dobor-do-sluzby-w-policji

426 views