Aktualności
Sport

Zawodnik Stali Brzeg z powołaniem do kadry reprezentacji Polski U-15


Zawodnik Stali Brzeg Maciej Suski otrzymał powołanie do reprezentacji Polski U-15. Młody piłkarz znalazł się w szerokiej kadrze Rafała Lasockiego i weźmie udział w zgrupowaniu konsultacyjnym w Wałbrzychu, które odbędzie się w dniach 14-17 czerwca. 

- Maciek zaczynał w szkółce UKS Eurotalent Brzeg i gdy miał 6 lat było już widać, że ma to coś. Później trafił do Śląska Wrocław i wciąż trzymał wysoki poziom. W tamtym okresie był powołany na letnią akademię młodych orłów. Po powrocie do Brzegu rywalizował z zawodnikami o dwa lata starszymi i wciąż podnosił swoje umiejętności – zdradza Damian Dziura, koordynator Akademii Piłkarskiej Stal Brzeg.

W kwietniu Damian Dziura wraz z trenerem Arkadiuszem Batorem zaprosili pięciu zawodników z akademii na treningi do pierwszego zespołu. Od tego czasu Maciej Suski trenuje już z seniorami i jest jednym z wyróżniających się zawodników młodego pokolenia. Wiele wskazuje na to, że niebawem zadebiutuje w oficjalnym ligowym spotkaniu pierwszego zespołu w III lidze.

- Cieszymy się, że chłopcy mają ogromny potencjał, który podpierają profesjonalnym podejściem i ciężką pracą. Powołanie do reprezentacji Polski to duże wyróżnienie. Widać, że praca wykonywana przez trenerów jest na wysokim poziomie, bo za dwa tygodnie kilku zawodników będzie testowanych w Legii Warszawa oraz Rakowie Częstochowa – dodaje Dziura.

W Akademii Piłkarskiej Stal Brzeg trenuje obecnie 220 zawodników i zawodniczek we wszystkich możliwych kategoriach wiekowych dla dzieci i młodzieży. Treningi odbywają się pod okiem 14 profesjonalnie przygotowanych merytorycznie trenerów. Dodatkowo Akademia posiada ujednolicony system szkolenia, współpracuje z mistrzem i wicemistrzem zakończonego niedawno sezonu w Ekstraklasie, Legią Warszawa oraz Rakowem Częstochowa. Powołanie Macieja Suskiego do kadry to ogromny sukces zarówno dla zawodnika, jak i samej Akademii Piłkarskiej Stali Brzeg.

Foto: KS Wieczysta Kraków