Aktualności
Brzeg

Zdalne szkolenia praktyczne dla uczniów ZSB w Brzegu


Szkolenia zdalne dla uczniów w zawodzie techników pojazdów samochodowych odbyły się 7 grudnia. Niezawodnie dzięki doskonałej współpracy z firmą Inter Cars S.A nasi uczniowie doskonalili swoje umiejętności za pośrednictwem aplikacji teams.

Klasa III TLS uczestniczyła w zajęciach na temat „Hydraulicznych układów wspomagania kierowniczego” natomiast klasy IV TLS i II LSG zdobywały wiedzę z zakresu „Systemów Startt&Stop- akumulatory Varta”.

Chyba większość z nas nie wyobraża sobie powrotu do samochodu, który nie posiada wspomagania kierownicy. No właśnie. Wspomaganie kierownicy zapewnia nie tylko komfort jazdy, ale i bezpieczeństwo. Prowadzący wyjaśniał, jak działa hydrauliczne wspomaganie kierownicy. Pompa wspomagania jest elementem układu kierowniczego samochodu. Jej zadaniem jest wytworzenie ciśnienia w płynie hydraulicznym dostarczanym do przekładni kierowniczej. Dzięki czemu uzyskuje się zmniejszenie oporów i sił wymaganych do obracania kołem kierownicy i skrętnymi kołami pojazdu.

W trakcie szkolenia zostały omówione fakty i mity dotyczące właściwego zastosowania akumulatorów w systemie Start-Stop. Cykl szkolenia objął tematy związane z podstawowym działaniem systemu Start-Stop, o czym należy pamiętać przed wymianą akumulatora i akumulatory Varta jako serce pojazdu Już wiemy, że system Start-Stop, automatycznie wyłącza i ponownie uruchamia silnik, aby skrócić czas pracy na biegu jałowym, a tym samym zmniejszyć zużycie paliwa i emisję spalin.

Inter Cars prowadzi szkolenia online od dawna, a czas pandemii wzmocnił tylko zaangażowanie i doświadczenie firmy w tworzeniu wyjątkowych spotkań online, webinariów i filmów instruktażowych, pozwalających wszystkim chętnym dokształcić się bez wychodzenia z domu czy warsztatu.

Reklama
159 views