Ekstraklasa futsal

Zderzenie dwóch rozpędzonych maszyn, czyli Gatta Active Zduńska Wola kontra Fit-Morning Gredar Futsal Brzeg!


W niedzielny wieczór, 25 października br. dojdzie do zderzenia dwóch rozpędzonych maszyn, ponieważ do niepokonanej od trzech spotkań Gatty Active Zduńska Wola przyjedzie mający na koncie dwie wygrane z rzędu Fit-Morning Gredar Futsal Brzeg. Czyja seria dobiegnie końca? 

Fit-Morning Gredar stanie także przed szansą przełamania na wyjeździe

Po dwóch wygranych z rzędu na swoim terenie czas na przełamanie i odniesienie pierwszego zwycięstwa w wyjazdowym starciu Fit-Morningu Gredar Futsal Brzeg na parkietach Statscore Futsal Ekstraklasy.

Brzeżanie blisko dokonania tego byli już w Chojnicach, gdzie do 35. minuty remisowali 2:2, jednak w końcowych fragmentach tamtego spotkania to zawodnicy Red Devils wykazali się większą koncentracją i 3 punkty zostały na Pomorzu. 

To, że Fit-Morning przegrywał w wyjazdowych pojedynkach, nie oznacza wcale, że rozgrywał słabe zawody. Pamiętamy, jak doskonale spisywał się w starciu z gigantem polskiego futsalu – Rekordem Bielsko-Biała, gdzie brzeski team strzelił także historyczne, pierwsze bramki w Statscore Futsal Ekstraklasie. 

Z kolei Gatta Active w swojej hali przegrywała pierwsze dwa spotkania bieżącego sezonu, ulegając 0:5 Clarexowi Chorzów oraz 0:1 z Football Club Toruń. Futsaliści ze Zduńskiej Woli szybko jednak się zrehabilitowali, wygrywając dwa kolejne mecze przed swoją publicznością, pokonując najpierw Red Dragons Pniewy, strzelając aż 6 bramek (wynik 6:3), a następnie LSSS Team Lębork 2:0. 

Widzimy więc, że zarówno ekipa Gatty Active, która zajmuje 9. miejsce w tabeli Statscore Futsal Ekstraklasy, jak i Fit-Morningu Gredar, plasującego się o cztery oczka niżej, są nieprzewidywalne i potrafią dostarczyć swoim kibicom sporej dawki emocji. 

Nadchodzące emocje potwierdza w swojej wypowiedzi przed dzisiejszym spotkaniem zawodnik Fit-Morningu Gredar Futsal Brzeg, Jan Rojek: „Gatta jest bardzo doświadczonym zespołem, większość zawodników z tej drużyny gra ze sobą już dobrych kilka lat, więc to na pewno będzie dla nas ciężki sprawdzian. Tabela nie oddaje rzeczywistej wartości ich zespołu, a patrząc na personalia, jest to jedna z lepszych drużyn w Polsce. My jednak na pewno tanio skóry nie sprzedamy, więc zapowiada się emocjonujące widowisko. Mam nadzieję, że ze zwycięstwem po naszej stronie”.

Ciekawy będzie również pojedynek najlepszych strzelców obydwu zespołów

Daniel Krawczyk czy Victor Andrade? Który z wymienionych strzelców będzie w stanie w niedzielny wieczór przechylić szalę na korzyść swojej drużyny? 

Victor Andrade, który jest najskuteczniejszym zawodnikiem w szeregach biało-czerwonych, strzelił dotychczas sześć goli, co czyni go piątym strzelcem Statscore Futsal Ekstraklasy. 

Natomiast najskuteczniejszy strzelec Gatty Active zanotował do tej pory pięć trafień, co plasuje go na 15. miejscu w klasyfikacji Najlepszych Strzelców sezonu 2020/2021.

Brzeski zespół będzie musiał otoczyć szczególną opieką również Norberta Dregiera, który w minionej kolejce, w meczu z Red Devils Chojnice zdobył dwie bramki oraz Michała Marciniaka, który zanotował po jednym trafieniu w dwóch ostatnich spotkaniach Gatty Active. 

Czy ta sztuka uda się podopiecznym Jarosława Patałucha i będą mogli cieszyć się z pierwszej na wyjeździe i trzeciej z rzędu wygranej w Statscore Futsal Ekstraklasie? 

Odpowiedź na to pytanie poznamy, oglądając niedzielną transmisję na żywo, prosto z hali w Zduńskiej Woli, którą przeprowadzi TVP3 Opole. Początek o godzinie 17:45.

Trzymamy kciuki za Fit-Morning Gredar Futsal Brzeg! 

Reklama
181 views