112
Aktualności

Zderzenie dwóch samochodów pod Skorogoszczą. Są ranni (aktualizacja)


W środę (7 lipca) ok. 15:15 pod Skorogoszczą doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W jego wyniku poszkodowanych zostało 5 osób, w tym kobieta w ciąży.

Do zderzenia dwóch samochodów (Mazda i Dacia) doszło na drodze wojewódzkiej numer 458 pomiędzy Skorogoszczą a Lewinem Brzeskim. Jak udało się nam ustalić, jest pięcioro rannych, a wśród nich kobieta w ciąży. 

Na miejsce zadysponowano jednostki PSP z Brzegu oraz OSP Skorogoszcz i OSP Lewin Brzeski. 

Na miejsce wypadku przyleciał śmigłowiec LPR (Ratownik 23) z Opola.

- W samochodach znajdowało się łącznie 5 osób. Po przybyciu na miejsce strażaków wszystkim udzielono kwalifikowanej pomocy, ale na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. W jednym z samochodów podróżowało 3 mężczyzn i kobieta. Z tego pojazdu strażacy musieli wydobywać kobietę przy użyciu sprzętu hydraulicznego. W drugim pojeździe znajdowała się ciężarna. Na miejsce przyleciał śmigłowiec LPR oraz później dojechała karetka. W trakcie prowadzonych czynności okazało się, że ciężarna kobieta uskarża się na ból biodra, a więc zapadła decyzja, że zostanie przetransportowana karetką do szpitala. Z kolei kobieta, która była zakleszczona została podjęta przez załogę śmigłowca. Obecnie trwa usuwanie skutków wypadku i zabezpieczanie miejsca zdarzenia - powiedział nam st. kpt. Jacek Nowakowski z PSP w Brzegu.

Rozmawialiśmy także z człowiekiem, który jako pierwszy pojawił się na miejscu zdarzenia i od razu zaczął działać. Oto jego relacja:

- Jestem strażakiem OSP w Jankowicach Wielkich i jadąc najechałem na ten wypadek i od razu zabezpieczyłem drogę ustawiając swój samochód, żeby nikt na nas nie wjechał. Po rozpoznaniu stwierdziłem, że łącznie jest 5 osób poszkodowanych. W jednym samochodzie jechała sama kobieta w ciąży, która była przytomna i poruszała się o własnych siłach. W drugim samochodzie było 4 osoby, w tym 3 mężczyzn niepełnosprawnych oraz kierująca kobieta, która była zakleszczona, przytomna z funkcjami życiowymi. Po rozpoznaniu oczywiście wykonałem telefon do SK PSP w Brzegu opisując dokładniej całe zdarzenie, po czym przeprowadzałem wstępny wywiad z poszkodowanymi - powiedział nam Łukasz z OSP Jankowice.

Aktualizacja 16:08 - Poszkodowaną (zakleszczoną w samochodzie) zabiera śmigłowiec LPR.