Aktualności
Brzeg
Policja

Zderzenie samochodów osobowych w Brzegu. Jedna osoba trafiła do szpitala


Około godziny 8:55 (6.08) na ul. Łokietka w Brzegu, doszło do dość groźnego wypadku. Wzięły w nim udział dwa samochody osobowe, kierowane przez starsze osoby – kobietę i mężczyznę. Ze wstępnych ustaleń wynika, że sprawcą jest kierujący Audi, który zajechał drogę, doprowadzając do kolizji.

Zderzenie dwóch samochodów osobowych miało miejsce tuż przed przejściem dla pieszych, na ul. Łokietka w Brzegu (na wysokości marketu Biedronka). 

– Kierujący Audi (mężczyzna 83-lata), parkujący swoje auto na chodniku, nie sprawdził, czy może bezpiecznie włączyć się do ruchu i wjechał wprost pod nadjeżdżający samochód marki Suzuki, którym kierowała pani w wieku 68 lat. Kierowca Audi nie włączał się do ruchu zgodnie z kierunkiem jazdy, ale najprawdopodobniej chciał zawrócić, a więc całkowicie zajechał drogę. Kierująca Suzuki, próbowała uniknąć zderzenia, ale bezskutecznie – powiedział nam asp. szt. Bogusław Dąbkowski z KPP w Brzegu.

Jak widać na zdjęciach, uszkodzenia są dość znaczne, a zderzenie miało miejsce bardzo blisko pasów. Szczęśliwie nikt wtedy nie przechodził ani nie zbliżały się inne pojazdy. Najbardziej poszkodowana jest kobieta kierująca Suzuki, która została zabrana przez karetkę do szpitala. 

– Oboje uczestnicy byli trzeźwi. Poszkodowana kobieta trafiła do szpitala i dopiero po badaniach będziemy wiedzieli jak zakwalifikować to zdarzenie – czy jako kolizję, czy jako wypadek – dodaje asp. szt. Bogusław Dąbkowski.

W akcji ratunkowej brały udział dwa jednostki straży pożarnej i karetka pogotowia. 

Reklama
1645 views