Aktualności

Zespół Szkół Ponadpodstawowych z Grodkowa z prezentami świątecznymi w Domu Dziecka w Strzegowie


W listopadzie 2021 roku w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Grodkowie odbyła się zbiórka darów w celu przygotowania paczek mikołajkowych dla 24 dzieci z Domu Dziecka w Strzegowie. Pomysłodawczynią i organizatorką imprezy mikołajkowej i osobą, która pozyskała dary od wielu sponsorów z terenu miasta i okolic, była nauczycielka języka angielskiego ZSP w Grodkowie, Anna Tyc. W zbiórkę zaangażowała się społeczność uczniów i nauczycieli szkoły, dzięki czemu zebrano wiele zabawek, pluszaków, gier i klocków.

6 grudnia 2021 roku cztery zmechanizowane sanie św. Mikołaja wyruszyły spod ZSP w Grodkowie przez zaśnieżony krajobraz do Strzegowa. Około godziny 12 Święty Mikołaj wraz z pomocnikami, uginając się pod workami z prezentami, przygotował niespodziankę w świetlicy Domu Dziecka w Strzegowie. Pół pomieszczenia zajęły zapakowane w czerwone torebki 24 indywidualne prezenty dla dzieci – słodycze w metalowych ozdobnych pudełkach, kubki, długopisy, zeszyty, breloczki oraz ozdoby świąteczne.

Drugie pół świetlicy zajęły  czerwone worki prezentów do wspólnej zabawy – gry planszowe, gry komputerowe, klocki lego, pluszaki i zabawki, w tym wózek dla lalek, który był natychmiast wypatrzony i przejęty do zabawy przez najmłodsze dzieci. Niedługo potem przybyli ze szkoły starsi wychowankowie, którzy również zostali obdarowani prezentami. Nagrodą dla wszystkich zaangażowanych w akcję były radosne twarze dzieci, które z uśmiechem podchodziły do Mikołaja po prezenty, a następnie sortowały gry i zabawki.  Na zakończenie tego niezwykłego spotkania  organizatorka Mikołajek – Anna Tyc otrzymała podziękowania i ozdoby świąteczne z rąk Dyrektor Domu Dziecka – Krystyny Hołoszkiewicz.

Dziękujemy bardzo pomocnikom Świętego Mikołaja w osobach uczniów ZSP w Grodkowie:  Hanii Obarskiej, Julii Dzierżypolskiej, Błażejowi Mazur i Jakubowi Wąsowicz. Szczególne podziękowanie dla św. Mikołaja w osobie Bartosza Styrny oraz fotoreportera Miłosza Bujaka.

https://www.facebook.com/firma.nigrum

W imieniu bawiących się obdarowanych dziękujemy z całego serca wszystkim darczyńcom – uczniom i nauczycielom Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Grodkowie oraz firmom i sponsorom indywidualnym: Anna Maciąg – Salon Meblowy, Joanna Duda, Monika Łukawska – Agro-As, Renata Smarduch – Euro-Plast, Lellek – Opole, Monika Sikora, Anna Górska – Optyk, Magda Migoń – Ubezpieczenia Warta, Marek Bort – Bort-Wimar, Grzegorz Palak, Dominik Palak – Maszyny Budowlane, Monika Maciejowska-Zawada, Lucyna Maciejowska, Krystyna Żywiec – sklep Upominek, Anna Nowak – Adalen Outlet, Paulina Krupa, Anna Tyc, Piotr Lata, Małgorzata Szczepańska, Magdalena Scelina, Oliwier Kawa, Magdalena Kmiecik – Przystanek Body & Soul.