Złoty medal Nikoli na Mistrzostwach Polski Osób z Niepełnosprawnościami w Judo

Nikola Gruszczyńska z klasy 5a (PSP-3 Brzeg) zdobyła po raz drugi złoty medal na Mistrzostwach Polski Osób z Niepełnosprawnościami w Judo w Luboniu k. Poznania 22-23.05.21.

W pierwszym dniu zawodów, na tzw. treningu obserwowanym, Nikola wygrała swoje walki eliminacyjne, po których została ostatecznie przypisana do swojej grupy finałowej. W ścisłym finale po dwóch walkach wygranych na waza-ari – 7 punktów (rzucając  rywalki na niepełne plecy) zdobyła tytuł Mistrza Polski.

Do zawodów  został  zgłoszony również  kolega klasowy Nikoli, Kacper Sajkowski, niestety dwa tygodnie temu doznał urazu nogi. Z tego powodu nie mógł wystartować w zawodach, a z pewnością miał szanse na zdobycie medalu.

Po zawodach Nikoli pogratulował Nikola Milanović, Mistrz Polski w Judo, zawodnik sztuk walki, który ostatnio walczył na gali KSW z Mariuszem Pudzianowskim.

Opiekunem Nikoli Gruszczyńskiej jest nauczyciel, trener i sędzia olimpiad specjalnych Janusz Pawlak.