Aktualności
Grodków
Sport

Zmiany personalne w sztabie szkoleniowym UKS Olimp Grodków


W Olimpie Grodków szykują się zmiany w sztabie szkoleniowym. Od początku tego tygodnia zespół jest prowadzony przez duet Adam Boczarski, Paweł Łągiewka. Nowy sztab trenerski poprowadzi zespół przez najbliższą rundę rewanżową do zakończenia sezonu 2020/2021.

Zarówno Adam Boczarski i Paweł Łągiewka są absolwentami kierunków AWF. W przeszłości Boczarski prowadził II-ligowy zespół kobiet UKS Olimp Grodków i dziewczęce zespoły młodzieżowe. Jego młodszy kolega, Łągiewka, trenował dotychczas młodzieżowe zespoły UKS Olimp Grodków. Wcześniej był zawodnikiem grającym na pozycji bramkarza. Trenowanie w seniorskiej piłce będzie jego debiutem.

– Jest to dla mnie duży zaszczyt i wyróżnienie, że mogę być w tym sztabie szkoleniowym. Jeżeli moja skromna osoba przyczyni się do polepszenia wyników to zarówno zawodnicy, jak i kibice powinni być zadowoleni – powiedział Adam Boczarski.

– Warto czasami spróbować nowości. Czasami mówi się „kto nie ryzykuje, ten szampana nie pije”. Jest to ciężkie wyzwanie, ale postanowiłem się go podjąć wspólnie z Adamem Boczarskim. Zawodnicy wspierają nas na każdym kroku – mówił Paweł Łągiewka.

Warto zaznaczyć, że z zespołem trenują również nowi zawodnicy – juniorzy, którzy zostali zaproszeni do wspólnych treningów z zespołem seniorów i mają brać udział w spotkaniach pierwszej ligi, tym samym poszerzając szeroką kadrę pierwszego zespołu.

– Z całą pewnością chcielibyśmy poprawić naszą grę i zacząć wygrywać w większej liczbie spotkań ligowych. Zawodnicy są przygotowani do walki. Jak zawsze na parkiecie zostawiają wiele serca. Będę odpowiadał za treningi i przygotowanie taktyki w zespole – dodaje młodszy szkoleniowiec, Łągiewka.

Dotychczasowi trenerzy Aleksander Malinowski i Piotr Mieszkowski zrezygnowali ze szkolenia z powodów osobistych. Obaj rozpoczęli wspólne trenowanie zespołu w listopadzie 2019 r. Aleksander Malinowski zastąpił wówczas Grzegorza Malinowskiego. Zarząd i zespół dziękuje za współpracę i życzy dalszych sukcesów w życiu zawodowym i osobistym.

Reklama
119 views