112
Aktualności

Zmiany w organizacji ruchu związane z dniem Wszystkich Świętych


Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych, wielu z nas odwiedzi groby swoich bliskich. W tym czasie policjanci prowadzić będą wzmożone działania drogowe i będą czuwać nad bezpieczeństwem podróżujących. Funkcjonariusze zadbają między innymi o to, by ruch w okolicach cmentarzy odbywał się płynnie. Warto również się zapoznać z informacjami dotyczącymi zmian w organizacji ruchu.

29 października policjanci w całym kraju rozpoczną wzmożone działania drogowe w związku z Dniem Wszystkich Świętych. Działania potrwają do 2 listopada. Głównym zadaniem policjantów będzie zapewnienie płynnego i bezpiecznego ruchu w rejonach cmentarzy, ale również na głównych ciągach komunikacyjnych miast.

Apelujemy o przestrzeganie prawa drogowego, cierpliwość i wzajemny szacunek wszystkich użytkowników dróg. Policjanci podczas kontroli pojazdów zwracać będą uwagę na stan techniczny naszych pojazdów, sposób przewożenia dzieci i trzeźwość kierowców. 

Funkcjonariusze wyposażeni w ręczne mierniki prędkości, a także pojazdy oznakowane i nieoznakowane kontrolować będą prędkość, z jaką się poruszają kierowcy. Nie będzie taryfy ulgowej dla tych, którzy rażąco łamią prawo i stwarzają zagrożenie na drogach.

Do pieszych i rowerzystów apelujemy o korzystanie z elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym i zachęcamy do noszenia ich również w terenie zabudowanym. Przypominamy również, że rower musi być wyposażony w światła.

ZMIANY W ORGANIZACJI RUCHU W BRZEGU

Pamiętajmy, aby w tym czasie nie jeździć na pamięć. Zwracajmy uwagę na znaki i stosujmy się do nich. Dlatego już teraz informujemy o zmianach w organizacji ruchu drogowego, które obowiązywać będą od 28.10.2021 (czwartek) od godz. 7:00 do dnia 01.11.2021 (poniedziałek) do godz. 18:00.

W Brzegu największe natężenie ruchu kołowego przewidywane jest na ul. Starobrzeskiej przy wyjeździe na drogę krajową nr 94. Tutaj wprowadzono zmiany po to, by usprawnić ruch. W rejonach pozostałych cmentarzy w mieście, przy ulicy Makarskiego i Kombatantów ruch będzie odbywał się bez zmian.

Od 28 października od godz. 7:00 wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy na ulicy Starobrzeskiej, od skrzyżowania z ulicą Elektryczną w kierunku drogi krajowej DK 94 do głównej bramy cmentarza. W tym czasie będzie możliwość wjazdu od DK 94 i dojazdu do parkingu w rejonie cmentarza i na stację paliw.

Również na DK 94 ustawiony zostanie znak ograniczający prędkość do 60 km/h (od strony Wrocławia za skrzyżowaniem ul. Szymanowskiego i od strony Opola za skrzyżowaniem z drogą wiodącą do ul. Sikorskiego).

Kolejna zmiana nastąpi 1 listopada od godziny 7:00 do 18:00. Ruch jednokierunkowy obowiązywał będzie na ul. Starobrzeskiej, od skrzyżowania z ulicą Słowackiego do parkingu przy bramie głównej cmentarza oraz na ul. Elektrycznej i Ciepłowniczej gdzie również zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy od ul. Starobrzeskiej w kierunku ul. Słowackiego. Ze względu na wprowadzenie ruchu jednokierunkowego z ul. Starobrzeskiej możliwy będzie jedynie wyjazd na obwodnicę. Najbliższy wjazd do miasta od strony Wrocławia – ulicą Szymanowskiego i od strony Opola – ulicą Sikorskiego.

Mapa zmian w organizacji ruchu

Prosimy o ostrożność i stosowanie się do tymczasowego oznakowania.