Aktualności
Brzeg

Żołnierze z Brzegu ciężko ranni. Wypadek na poligonie!


Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, dwóch żołnierzy z 1. Brzeskiego Pułku Saperów im. Tadeusza Kościuszki, przebywających na poligonie, zostało ciężko rannych. Mamy potwierdzenie informacji od rzecznika Dowódcy Generalnego RSZ.

Dzisiaj, na poligonie, miał miejsce nieszczęśliwy wypadek, w którym poważnie ucierpieli dwaj żołnierze z 1 Pułku Saperów w Brzegu. 

Skontaktowaliśmy się z rzecznikiem prasowym dowódcy pułku w Brzegu – ppor. Pawłem Romkiem, który przekierował nas bezpośrednio do Warszawy. 

– Wszelkich informacji na ten temat udziela rzecznik Dowództwa Generalnego, ppłk. Marek Pawlak. To on będzie udzielał szczegółowych informacji. Chodzi o to, żeby to był spójny komunikat i rzecznik ma najświeższe informacje, jeśli chodzi o tematy medyczne – powiedział nam ppor. Paweł Romek, rzecznik prasowy dowódcy 1. Brzeskiego Pułku Saperów im. Tadeusza Kościuszki.

Zgodnie ze wskazówką udaliśmy się po informację do rzecznika Dowódcy Generalnego RSZ. 

– Mogę potwierdzić, że dzisiaj miało miejsce takie zdarzenie. Dochodzenie prowadzi Żandarmeria Wojskowa. Obaj żołnierze są w szpitalach. Zdarzenie należy traktować jako nieszczęśliwy wypadek – powiedział nam ppłk Marek Pawlak, rzecznik prasowy Dowódcy Generalnego RSZ. 

Reklama
7560 views